30 Haziran 2012 Cumartesi

Bu Tabaklarla Çay Keyfi Şahane

                                    http://www.lenox.com/Butterfly_Meadow/_/N-4294966192

                                    http://www.lenox.com/Butterfly_Meadow/_/N-4294966192     İki gün önce balayından dönen arkadaşımızın evindeydik. O yeni evine alışmaya çalışırken, bizde onun başka bir evde ve evli olduğuna alışmaya çalışıyoruz. Daha önce de bahsetmiştim. Biz 7 sene aynı evi paylaştık. Aynı sınıf, aynı ev, aynı iş hayatı derken hatta komşu olmaya hazırlanıyoruz. 15 günlük balayı tatilinden sonra arkadaşımızı özlemişiz soluğu evinde aldık. Çok keyifli yeşillikler içinde bir ev burası. Uzunca bir süre evin hazırlanmasıyla uğraştılar ve sonuçta çok şık bir ev çıktı ortaya. Evle ilgili detayları ilerleyen günlerde paylaşacağım sizlerle. Yeni yapılan bir site burası henüz tüm evler dolu değil ama ilerleyen günlerde çok keyifli olacak oturması. Bahçe de kuş sesleriyle kahvelerimizi içip düğünü kaynatmayı da unutmadık. Yeni bir eve adapte olmak, evliliğin ilk günlerinde mutfakta yerlerini bilmeden kapakları açıp buda neredeydi diye bakınan arkadaşımı görünce zamanın ne kadar çabuk geçtiğini farkettim. Ben de evleneli neredeyse 2 sene olacak. Arkadaşıma evinde eşiyle uzun mutlu sağlıklı günler diliyorum. Darısı bekarların başına.. 
Pin It!

21 Haziran 2012 Perşembe

Keyifli Bir 'Gün' :)


      Bugün kayınvalidemin günü vardı. Malum tatlılar, börekler ,tuzlular keyifli bir sofra hazırlanmıştı. Bizde afiyetle ikramlardan yedik. Bende soslu tavuklu bir meze hazırladım.Herkes afiyetle yiyip tarifini isteyince bende ayrı bir mutlu oldum. Sonra tarifini sizlerle de paylaşırım. Ev aksesuarlarına meraklı olan annemden aldığım ufak detayları da sizlerle paylaştım. Bugün eşimin kardeşinin kız arkadaşı da vardı. Amerika'dan beraber tatile gelmişlerdi. Onun içinde çok değişik bir gündü. Kalabalık ,yiyecekler, ikramlar kız şaşırdı tabi. Durumu anlattım. Altın toplandığını söyleyince şaşırdı. Türkiye onun içinde çok farklı bir yer. Özellikle yemeklerimize bayıldığını söylemem gerek.

Pin It!

19 Haziran 2012 Salı

Düğün Hikayemizden Keyifli Bir Video 'we are young' :))


                           
                                          Çok eğlenceli bir video hazırlamışlar. Ellerinize sağlık..


                                                     http://www.dugunhikayemiz.com/blog/

                                                 


Pin It!

15 Haziran 2012 Cuma

Esma organizasyondan harika bir konseptCennet Bahçesi konseptiyle gerçekten harika görünüyordu salon. Düğün davetiyeleri ve anahtarlıklarda da kuş kafesi detayları vardı. Masalarda da çiçekler kuş figürlü vazolara hazırlanmıştı. Kafeslerde koşuşturmacadan ben duymasam da kuş sesleri olması ayrı güzel bir detaydı. Peçetelikler de bile porselen kuş figürleri vardı. Peçetelikleri Esma abla onlar sizin deyince aldım. Aklımdan keşke toplayıp seriyi tamamlasaydım diyede geçirmeden edemedim:) Nikah havuz başında kıyıldı. Keman eşliğinde gelin damat uzun bir yoldan yürüp geldi. Arkadaşım gecede 2 gelinlik giydi. Biri dantelli kabarık, diğeri de dar bir gelinlik idi. Düğün öncesi ikisini birden nasıl giyeceksin diye konuşurken:) Uzun bir gece oldu ve ikisiyle de oynayıp tadını çıkarma fırsatını buldu. İkisi de çok yakışmış arkadaşıma. Taç ve duvağını diğer gelinlikle çıkarıp ayrı bir taç taktı. Onuda çok beğendik. Evleneceklere duyurulur duvak uzun ve gezmesi zor olur derseniz sizde böyle bir aksesuar takabilirsiniz. Pasta da konsepte uygun pembe çiçeklerle hazırlanmıştı. Esma ablamız gelin damat kadehlerini de unutmamış onlarda çok şirindi. Çiftimiz şimdi  balayındalar . Cnm arkadaşıma mutluluklar diliyorum. Yüzünüz hep böyle güler inşallah.

Pin It!